Satış Sözleşmesi

Demo Image

 

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

ACENTA - MÜŞTERİ ARASINDAKİ SEYAHAT SÖZLEŞMESİ

1. Kesin Kayıt: Turlara kesin kayıt, tur bedelinin en az %30’nun ödenmesi ile olur. Geri kalan ücretin tur tarihine 14 gün kala tamamlanması gerekmektedir. Tur tarihinden en geç 14 gün önce ödemesini yapmayan misafirlerimiz için otel rezervasyonu & otobüste koltuk & uçak bileti garantisi verememekteyiz. 

2. Tur Öncesi ve Başlangıcı: Niltur,  tur öncesinde tur hareket bilgilerini misafirlerine bilgi vermek yükümlüğündedir. Mücbir sebeplerden dolayı tur tarihinin ertelenmesi veya havayolu şirketinin tarife değişikliklerinde Niltur, tur başlangıcında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tüm turlarda hareket yeri ve saatleri, misafirimiz tarafından son hafta içinde NİLTUR’ dan teyit edilmelidir. Buluşulmama halinden müşteri sorumludur.

3. Konaklama ve Tur Programı: Konaklamalar www.niltur.com ‘da yayınlanan programda belirtilen otellerde olacaktır. Yayınlanmış olan programda tur rehberi, tur öncesinde  veya esnasında  doğal afet, yerel yönetim yasakları, trafik, restorasyon  vb.. durumlardan dolayı değişiklik yapabilir.

4. İptal: Misafirin kendi isteği doğrultusunda tura katılımını iptal etmesi durumunda  www.niltur.com sitesinde tur programında belirtilen, eğer belirtilmemiş ise aşağıdaki iptal şartları geçerli olacaktır; 

  • Tur tarihine 30 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %100'ü misafirimize iade edilir.
  • Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
  • Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50'si misafirimize iade edilir.   
  • Son 7 gün içerisinde yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.​​
     

5. İhtilaf Hali: İş bu sözleşmeden dolayı ihtilaf doğmaması asıldır ancak ihtilaf halinde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Sözleşme 3. kişi tarafından imzalanır ise bu hükümler tura katılacak kişiye 3.kişi tarafından bilgilendirilecektir.