ÜRDÜN TURUTur Bölgesi
ÜRDÜN

Tur Kodu
ÜRDN1

Kalkış Yeri
BURSA-İSTANBUL HAVALİMANI
Ulaşım
Uçak ve Lüks Otobüs

Süre
5 Gece / 6 Gün
1. Gün : BURSA-İSTANBUL-AKABE

15 Nisan Pazartesi saat 16:00'da Bursa'dan İstanbul Havalimanı'na hareket. THY’nin TK834 tarifeli seferi ile saat 20:55'te Akabe’ye hareket. Saat 23:45'te Varışımıza müteakip özel aracımız ile havalimanından ayrılıyoruz ve otelimize transfer.

2. Gün : AKABE-VADİ RUM

Otelde alınan kahvaltı sonrası Kızıldeniz sahil kenarına kurulmuş Akabe şehrini keşfe çıkıyoruz. Akabe Körfezinde Tekne Turumuzu gerçekleştiriyoruz.Akabe Körfezinde Ürdün,Suudi Arabistan,Filistin manzaralarıyla Kızıldeniz’in berrak sularına açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve birçok balık çeşidini görme fırsatı bulacağız.Ardından şehitlerimizi anmak için Hac duraklarından olan,Osmanlı Devleti’nin son kalesi Akabe Kalesini ziyaret edeceğiz.Sonrasında Akabe’den ayrılıp, Ürdün’ün en büyük vadisi, Wadi Rum’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Sultan Abdülhamid Han’ın yaptırdığı Hicaz demir yolu kalıntılarının bir kısmını göreceğiz.Varışımıza müteakip 2 saatlik 4x4 araçlar ile Vadi Rum’da ki safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Safari turumuzda çöl arazisine uygun araçlarla kızıl kum tepeleri ile 1750 metre yüksekliklere ulaşan yekpare kayalar ve 4 bin yıllık kaya resimlerini göreceğiz.Akşam yemeği ve konaklama lüks çadırlarda.

3.Gün VADİ RUM-MUTE-AMMAN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Mute’ye hareket ediyoruz. Mute turunda göreceğimiz yerler arasında; İslam Kumandanlarından Halid Bin Velid’in elinde 9 kılıcın kırıldığı Mute Savaşı alanı, Peygamber Efendimiz (sav)’in kölelikten azat ettiği Zeyd Bin Harise (r.a) Kabri, Cafer Bin Ebu Talip (r.a) Kabri ve Abdullah Bin Revaha (r.a) Kabri bulunmaktadır. Ardından Lut Gölü’ne hareket ediyoruz. Lut Kavminin helak olduğu dünyanın en çukur bölgesi Ölü Deniz’de yapacağımız gezi sonrası Amman’a hareket.  Akşam yemeği ve konaklama.

4.Gün AMMAN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Amman eski şehrine varışımızla birlikte Amman kalesine çıkıyoruz. Kale içinde Herkül Tapınağı, Bizans Kilisesi ve Emevi Sarayını gördükten sonra şehrin dar merdivenli sokaklarında kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Ammanın merkezinde bulunan Roma antik tiyatrosunu gezdikten sonra Amman’ın meşhur lezzetlerini keşfedeceğimiz Amman çarşısında alışveriş molası veriyoruz.Sonrasında Birinci Cihan Harbi'nde İngilizlere karşı Osmanlı Devleti'nin bugünkü Ürdün topraklarındaki merkezi olan Salt kentinde vatanlarını savunurken şehit düşen kahraman Osmanlı askerlerinin defnedildiği “Salt Türk Şehitliği” ve Hz. Musa (a.s)'ın kayınpederi Hz. Şuayib (a.s)'ın Kabri bulunmaktadır. Tüm turlarımızı tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

5.Gün: AMMAN-PETRA-AKABE

Otelde alınan kahvaltı sonrası Dünyanın 7 harikasından biri olan Petra Antik kentine hareket ediyoruz.Varışımıza istinaden panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Petra şehir turuna başlıyoruz. Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Arapların Ataları olarak kabul edilen Nebatilerin kurduğu, Vadi Musa' da bulunan Salih (a.s)'ın kavminin helak olduğu, Gül Pembesi rengiyle dünyanın 7 harikasından biri sayılan Petra Antik şehri, Hazine Binası, Saray, Kraliyet Mezarlığı, Meclis Binası, Sütunlu Cadde ve Amfi Tiyatro bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Akabe’ye hareket.Varışımızın ardından akşam yemeği.Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. Türk Hava Yolları'nın TK834 sefer sayılı uçağıyla saat 00:40'ta İstanbul'a hareket. Varışımız 04:50. Bursa'ya transferimiz sonrasında keyifli turumuzun sonu. 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

‣ Bursa - İstanbul Havalimanı gidiş ve dönüş transferleri

‣ THY ile İstanbul – Akabe – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti 

‣ İç Hat Bağlantı Gidiş - dönüş bileti

‣ Havalimanı vergileri,

‣ Programda belirtilen geziler ve giriş ücretleri

‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

‣ 4* otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama ve Vadi Rum lüks çadırlarda 1 gece konaklama

‣ Akabe Tekne Turu

‣ Petra giriş ücreti

‣ Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

‣ Wadi Rum Jeep safari turu

‣ Rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

‣ Şahsi harcamalar

‣ Öğle yemekleri

‣ Otel ekstraları

‣ Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

‣ Programda belirtilmeyen tur ve transferler

‣ Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

‣ Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

01.10.2024 - 06.10.2024

Tarih
01.10.2024
06.10.2024
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)

1.550,00
Çift Kişilik Oda
(Kişi Başı)

1.350,00
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)

1.350,00
Çocuk Fiyatları
( 0 - 2 ) Yaş Aralığı-
95,00
( 3 - 6 ) Yaş Aralığı-
1.050,00
( 7 - 12 ) Yaş Aralığı-
1.150,00